Головна » Новини України » Тривалий сон сильно шкодить здоров’ю

Тривалий сон сильно шкодить здоров’ю

Довгий сон негативно впливає на здоров’я, – наводиться в газеті The Daily Telegraph на думку фахівців з Кілского університету у Великобританії. Вчені заявили, що такий сон підвищує ризик смерті від наслідків патологій серцево-судинної властивості.

Згідно з результатами проведеного ними експерименту за участю 3 мільйонів чоловік, ті люди, які мають схильність спати по 10 годин на добу, на 30% частіше схильні вмирати в більш ранньому віці в порівнянні зі сплячими в середньому по 7 годин. Такий довгий сон вчені пов’язують з дуже високою ймовірністю постраждати від інсульту, ішемічної хвороби серця та інших судинних порушень.

Наукові фахівці переконані, пацієнти, які сплять по 8 годин і більше, повинні обстежуватися у кардіологів. Серед таких пацієнтів, за їхніми словами, часто спостерігається обструктивного апное сну, пов’язане з зупинками дихальних рухів під час сну.

У дослідників є підстави вважати, що тривале перебування в лежачому положенні призводить до ослаблення м’язів, болів в спині і суглобах, а також змін в біологічних ритмах, що впливають на всю роботу організму. Крім того, надмірний сон впливає на здатність мозку виробляти спеціальні хімічні речовини серотонін і дофамін і тим самим викликати депресію.

Найбільш оптимальним для здоров’я вчені вважають сон тривалістю 7-8 годин на добу.

x

#ВТОПЕ

Олександр Шевченко переміг у президентських праймеріз УКРОПу на Кіровоградщині.

Олександр Шевченко переміг у президентських праймеріз УКРОПу на Кіровоградщині Прес-служба партії УКРОП 19 жовтня народний ...