Головна » Новини Кропивницького » На Кіровоградщині пустує ціле селище

На Кіровоградщині пустує ціле селище

У колишньому селищі Цукроваров, що на Кіровоградщині, люди роками живуть без газу, води і каналізації. У дев’яти багатоповерхівках заселені тільки 59 квартир. Купити житло можна за 5 тисяч гривень.

Писали листи і Януковичу, і Ющенко, і Юльці Тимошенко, Яценюку. Пропонували тут створити військову частину, будинок для людей похилого віку або інтернат. Нехай сюди приїдуть переселенці. Плитку поставити, грубу для опалення – і можна жити, – розповідає Тетяна Лучейко, 53 роки. Мешкає у двокімнатній квартирі покинутій 5-поверхівки.

Колись в селищі працював сучасний Кіровоградський цукровий завод №11. На початку 2000-х років підприємство почало занепадати. А селище стало однією з вулиць села Липняжка.

У селищі жили чотири тисячі осіб. Всі мають однаковий вік, багато дітей. Автобус їздив кожну годину сюди. Світло горіло на вулицях, як в місті. А тепер світиться тільки біля магазина. Люди розбіглися по всьому світу. Нічого не маємо. Добре, що світло є, вода і магазин, щоб купити хліба. Хочемо, щоб працював завод, – каже 58-річний Володимир Заєць. Живе недалеко від вулиці Цукровий завод. Має в занедбаних будинках квартиру.

«Село взагалі занедбана. Ні дров, ні вугілля не завозять на опалення. Хотів недавно взяти кредит в банку. А вони мені: «А що ви під заставу даєте?» Відповідаю, що квартиру. Чую: «Так ваша квартира взагалі ніде не числиться», – каже 68-летнійАлександр Кубишина.

x

#ВТОПЕ

Меру Кропивницького на «червоний» можна. ?

10 листопада близько 14-ї години екіпаж патрульних поліцейських зупинив на вулиці Чміленка автомобіль Range Rover, ...