Головна » Новини Кропивницького » В ОЛЕКСАНДРІЇ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ОБ’ЄДНАЛИСЯ НАВКОЛО ВОЛОНТЕРСЬКОГО ПРОЕКТУ

В ОЛЕКСАНДРІЇ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ОБ’ЄДНАЛИСЯ НАВКОЛО ВОЛОНТЕРСЬКОГО ПРОЕКТУ

Переселенці в Олександрії об’єднуються навколо волонтерських проектів, допомагають культурно і духовно розвиватися місцевим жителям, а також готові стати частиною інноваційної міжнародної програми з відтворення економіки міста. Про це повідомляється на сайті громадської організації «КримSOS».

Більше тисячі переселенців з Донецької та Луганської областей приїхали в Олександрію, невелике містечко в Центральній Україні. Частина з них об’єдналася на грунті віри – створили «Християнську церкву” Нове покоління “». Вони впевнені, що тільки піднявши духовний рівень населення України може стати процвітаючою країною. Їх діяльність відразу ж охопила сфери культури, освіти і спорту.

Силами ініціативної групи в одному з районів Олександрії був створений Центр розвитку молоді «Нове покоління». Мікрорайон «Перемога» вже давно потребував подібному культурному просторі, стверджує Валентина Чугуєвець, директор центру: «Олександрія дуже багатодітне місто. Тільки конкретно в нашому районі проживає близько тисячі дітей, але немає жодного Будинку культури».

У центрі з дітьми займаються в різних гуртках: «Умілі руки», «Танцювальний», «Музичний», «Розмовна англійська», «Настільний теніс» та ін. Проводили навіть бізнес-школу: вчили дітей створювати щось своїми силами теж важливо, вважає Валентина. Відвідують Центр в більшості місцеві жителі. «Ми з самого початку не поділяли – переселенці / НЕ переселенці, ми просто допомагали людям», – пояснює директор центру.

Проживши в місті 1,5 роки, Валентина помітила, що існує дві групи переселенців. Одна частина – впевнені в собі люди, які відкривають бізнес, пишуть проекти, навчаються новим професіям і працюють: хтось займається перетяжкою меблів, хтось робить манікюр, одна сім’я самостійно, без допомоги фондів відкрила чебуречну. Друга група переселенців, за словами Валентини, – «скривджені», які лають уряд і яких важко слухати і важко переконати. Таких намагаються підтримати морально і зарядити позитивом.

Переселенці тісно співпрацюють з громадськістю міста та місцевою владою. Наприклад, Валентина Чугуєвець стала членом Комітету стратегічного розвитку міста. У липні силами Комітету Олександрія першою в Україні представила стратегію сталого розвитку. Вона проектує шлях перетворення Олександрії до 2030 року в сучасне європейське місто шляхом залучення інвестицій за допомогою програм ООН. Це означає, що в найближчі роки громадський рух, який зараз розвивають переселенці, буде набирати нових обертів.

На сьогодні, Центр розвитку молоді «Нове покоління» в Олександрії формує команду. Активісти центру всіма силами закликають приєднуватися до них тих, хто готовий брати на себе відповідальність і допомагати людям. Також в організацію можна приходити з ідеями або ресурсами – і те, і інше знайде способи реалізації завдяки їх досвіду і наполегливості.

«Сюди переїхали і залишилися ті переселенці, які люблять Україну, які хочуть тут бути корисними, – підкреслює Валентина Чугуєвець. – І якщо ми зможемо їх об’єднати, допомогти їм, це буде дуже великий плюс. Вони можуть стати прикладом для місцевого населення, яке зможе надалі приєднатися або почати робити те ж саме. Тобто, це таке собі вливання свіжої крові в хворий, млявий організм ».

Якщо Ви хочете стати частиною ініціативної групи і допомагати людям, телефонуйте: (099) 005-89-77, (068) 882-09-70.

x

#ВТОПЕ

З 1 січня на території Кіровоградської області зміниться постачальник електричної енергії

З 1 січня 2019 року на території Кіровоградської області відбудеться зміна енергопостачальної компанії – інформує ...