Головна » Новини ЖКГ » Чим смердить, звідки, і чому ситуація не змінюється?

Чим смердить, звідки, і чому ситуація не змінюється?

31 травня 2016 року о 15 годині відбулося засідання громадської ради при виконавчому комітеті Знам’янської міської ради, де розглянуто питання «Про екологічний стан навколишнього середовища у районі вокзалу та привокзальної частини міста.»

Події минулорічної давнини…
Минулого року під час засідань громадської ради вже порушувалось питання поширення неприємних запахів на території міста та привокзальному мікрорайоні. На адресу голови громадської ради Світлани Філіпової надійшла низка письмових звернень громадян зі скаргами та проханням розібратись у проблемі. Відповідно, неоднарозово це питання порушувалось і в коридорах влади як міста, так і району. У Знам’янській райдержадміністрації минулого року було створено спеціальну комісію, яка вивчала питання і не зафіксувала ніяких порушень норм екологічних забруднень повітря (доповіла на засіданні громади 31.05.2016 начальник управління агропромислового розвитку РДА Надія Чорна).

Історія повторюється?
Весняне пробудження природи сигналізувало для мешканців міста чергову хвилю повернення поширення неприємних «ароматів», знову мешканці Знам’янки намагаються шукати порятунку у громадській раді і звертаються зі зверненнями. Поширюються припущення людей про те, що джерелом поширення є поля, на яких ТДВ «Колос» виливає залишки життєдіяльності тварин (свиней).
Вже вдруге (перший раз був минулого року) на засідання громадської ради було запрошено заступника голови правління ТДВ «Колос» Михайла Калініна, котрий прокоментував: «На нашому підприємстві нові сучасні технології вирощування свиней, і збереження екологічної безпеки для нас важливе. Якщо у когось є підозра щодо того, що саме наше підприємство винне у поширенні невідомих запахів на території міста Знам’янка, ми готові оплатити будь-яку замовлену Вами експертну оцінку стану повітря, де ви вкажете. А вивозити на поля заорювання залишки життєдіяльності тварин не заборонено.»
Чимало питань у цій проблемі мають і представники СЕС, так Сергій Манько, заступник начальника відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства наголосив, що у 2015 році не проводилось замовлення керівництвом ТДВ «Колос» оцінки забруднення атмосферного повітря, як і поводження з відходами. Як наголосив Сергій Вікторович, такі перевірки не просто бажані, а несуть зобов’язання на керівництво будь-яких підприємств з вирощування тварин. «То хіба це не елементи ігнорування важливих питань? Із серпня2014 року до червня 2015 року були заборонені будь-які перевірки від СЕС, потім відбулася система реорганізації служби державного контролю за суб’єктами господарювання. Зараз її фактично ліквідовано, я один на посаді, і я не можу включати в планові заходи ті питання, які тут озвучені, а лише ті, які стосуються високого ступеня ризику, і ферми туди не відносяться.» – зазначив фахівець. Позапланово можна було провести таку перевірки, але за погодженням Кабінету міністрів України та до нашої служби таких офіційних звернень не було.»

Під час засідання громради серед присутніх був і депутат міської ради Сергій Лєвінте, який наголосив, що першим кроком має бути звернення громади до обласної екологічної інспекції, яка може перевірити підприємство ТДВ «Колос» на предмет дотримання екологічного законодавства та нормативів поводження з небезпечними відходами (відходи свиней належать до третього класу безпеки та вважаються небезпечними).
Також він зазначив, що у нашому місті є представник екологічної інспекціі, а саме громадський екологічний інспектор, який може бути задіяний у перевірці підприємства ТДВ «Колос».
Також слід зауважити, чи можливий перегляд санітарної зони навколо ферм підприємства ТДВ «Колос» в залежності від тієї кількості тварин, яка зараз там вирощується та класу безпеки підприємства?
Санітарна зона визначається не кількістю тварин, а безпечністю виробництва. По законам та нормам це підприємство 3 класу безпеки.

Довідково. Відходи індустріальних свиноферм в якості добрив використовувати не можна – в них міститься до 400 небезпечних субстанцій, включаючи важкі метали, антибіотики, гормони, пестициди, а також гребінчастих хробаків, хвороботворні віруси і мікроби (збудників свинячої чуми, сальмонели, афтозний лихоманки або ж ящуру).
Залишки антибіотиків у смертельному місиві викликають розвиток особливих організмів, стійких до антибіотиків, якими лікують людей. Окрема проблема – це «мікроб з пекла» – мікроорганізм Pfisteria piscicida. Потрапляючи з гнойових відстійників у річки, він стає причиною загибелі мільярдів риб щорічно. Цей мікроорганізм становить небезпеку і для людей – зараженим загрожують хвороби легенів і мозку.

За результатом розгляду питання громадська рада прийняла рішення звернутися до постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства та охорони навколишнього природного середовища, спільно розглянути, опрацювати дане питання та можливо винести на розгляд сесії міської ради. Підготувати листи–звернення до обласної екологічної інспекції, до депутатів районної ради, громадської ради, яка діє при Знам’янській районній раді, Дмитрівської та Диківської сільських рад.

x

#ВТОПЕ

З 1 січня на території Кіровоградської області зміниться постачальник електричної енергії

З 1 січня 2019 року на території Кіровоградської області відбудеться зміна енергопостачальної компанії – інформує ...