Головна » Новини Кропивницького » Медицина, освіта, естетика: юна кропивничанка змінює місто за допомогою громадського бюджету

Медицина, освіта, естетика: юна кропивничанка змінює місто за допомогою громадського бюджету

У рамках конкурсу «Громадський бюджет-2019» студентка-політологиня першого курсу ЦДПУ ім. В. Винниченка Аміна Козин подала три проекти: «Інноваційна дитяча медицина», «Smart-освіта» та «Квітковий годинник». Не чекаючи результатів конкурсу, вона вже думає над реалізацією.

Дівчина почала займатися громадською діяльністю у 10 класі. Її перший проект – зелена скульптура, який не переміг у конкурсі. Натомість є ще один – закохані ліхтарі, який прикрашатиме Кропивницький на День міста. Аміна розповідає, що їй подобається робити своє місто кращим, а підтримка людей мотивує.

«Спочатку було складно. Мало хто сприймав мене серйозно. Адже я навчалась у школі, не мала «бекграунду». Але з часом усе змінилося. Зараз я консультуюся у різних фірмах і закладах. Мене мотивує підтримка людей. Адже цього не купиш за гроші», – розповідає Аміна Козин.

До реалізації своїх проектів дівчина залучила експертів із профільних галузей для більш якісної роботи.

«Інноваційна дитяча медицина» – альтернатива талонам

Головний лікар дитячої міської поліклініки № 1 Микола Макєєнко розповідає, що проблема реформ – скасовувати «щось», не шукаючи і не створюючи альтернативу.

«Міністерство хоче скасувати талони – регулярну функцію лікаря. Працювати без них та альтернативи – дикість. Проект Аміни розв’яже декілька важливих проблем, які існують зараз», – зауважує Микола Макєєнко.

За його словами, «Інноваційна дитяча медицина» вирішить такі проблеми:

– точні години прийому, наявність лікарів на робочих місцях;

– онлайн-запис до лікаря (без фізичної черги);

– прийом повторних та диспансерних хворих полегшиться;

– економія часу, здоров’я пацієнтів та лікарів.

Також Микола Макєєнко наголосив на тому, що люди не сприймають і не хочуть сприймати щось нове, бо просто не знають, що робити з «новинками».

«Smart-освіта» – пересувна віртуальна лабораторія

Учителька англійської мови та експертка steam-освіти Ганна Дудіч розповідає, що далеко не всі вчителі радо приймають інновації, бо не вміють і не хочуть. Але школярі йдуть у ногу з часом. За її словами, не варто відмовлятися, скаржиітися чи забороняти гаджети у школах.

«Гаджети мають працювати на наші інтереси, тоді буде чудовий результат. Уявіть, на уроці географії діти мають змогу побачити Гімалаї, острови, Аляску. За статистикою, тільки 5-10% школярів мають змогу подорожувати, а деякі не виїжджають за межі своєї області. Цей проект допоможе учням відчути себе рівними в освіті, побачити різноманітність світу. Адже лише вмотивована дитина зможе побудувати краще суспільство», – каже Ганна Дудіч.

«Smart-освіта» – пересувна віртуальна лабораторія, в якій знаходитимуться різноманітні гаджети. Наприклад, 4 системи віртуальної реальності. Будь-яка школа може брати в оренду той чи інший пристрій для потреб учнів.

За словами Ганни Дудіч, фахівці з гімназії № 5 імені Тараса Шевченка (де вона працює) на волонтерських засадах поділяться досвідом та знаннями з іншими вчителями – майстер-класи, воркшопи, неформальні зустрічі.

«Квітковий годинник» – естетичне облаштування території біля ЦДПУ ім. В. Винниченка

На ньому буде зображена емблема університету, він показуватиме точний час серед живих квітів.

«Ми ще думаємо над вибором квітів. Поки що – квітуча бегонія. Доглядатимуть за живим годинником працівники з «Благоустрою» та університету. Ми плануємо зробити його мобільним, щоб у зимовий час квіти не страждали», – каже Аміна Козин.

Джерело: zpu.kr.ua

x

#ВТОПЕ

Прес-конференція, на якій оприлюднять результати внутрішнього аудиту в Донецькому медуніверситеті.

Завтра розкажуть про результати внутрішнього аудиту в Донецькому медуніверситеті в Кропивницькому 11:00 23 листопада, Кропивницький, ...